Jak wybrać dobrą lokatę bankową?

Opublikowano w 2017-11-21

Zadając sobie to pytanie, powinniśmy wiedzieć czym jest lokata. Tak więc lokata jest inwestycją, jedną z najbardziej bezpiecznych na rynku, gwarantuje ona zysk i praktycznie zerowe ryzyko utraty własnych środków.

Skoro to inwestycja, wiadomo, że każdy z nas będzie chciał dla siebie znaleźć jak najkorzystniejszą z nich. W dzisiejszych czasach lokata bankowa jest produktem dość wysoko oprocentowanym tj. nawet do 6% w skali roku.

Czytaj więcej »

Czas na konto oszczędnościowe

Opublikowano w 2016-08-19
Obecne czasy otwierają przed nami szeroką gamę możliwości pod każdym względem. Możemy się rozwijać w kwestiach prywatnych i zawodowych, a tych elementów rozwoju możemy zaobserwować w swoim życiu coraz więcej. Obecnie bardzo ważnym elementem w życiu każdego dorosłego człowieka jest konto oszczędnościowe, które możemy założyć praktycznie w każdym banku. Jest to bardzo ważny element, który zdecydowanie ułatwia nam życie i powoduje, że nie musimy nosić pieniędzy przy sobie, ponieważ są one lokowane na naszym koncie oszczędnościowo-rozliczeniowym, do którego możemy mieć dostęp w każdej chwili. Banki wręcz czekają na klienta, który chętnie założy w ich placówkach konto, na którym będzie przetrzymywał swoje pieniądze. A wiemy przecież, że pieniądze to bardzo ważny element, który służy nam dzisiaj na wiele różnych sposobów.

Czytaj więcej »

Lokata - dobra inwestycja na przyszłość

Opublikowano w 2015-01-19

Na pewno lokaty które oferują swoim klientom banki zaliczyć można do dość dobrych sposobów inwestowania w przyszłość.

W dzisiejszych czasach ciężko przewidzieć niektóre zdarzenia, dlatego zawsze warto mieć w zanadrzu jakąś określoną sumę pieniędzy. Niektórym ciężko jest oszczędzać, jeśli mają na wyciągnięcie ręki swoje pieniądze. Takie luźne pieniądze zawsze warto ulokować w bezpiecznym miejscu, gdzie nie będzie się miał do nich dostępu, a ich wartość będzie stale rosła. Najlepszym instrumentem oszczędnościowo-inwestycyjnym są lokaty bankowe, dlatego tak dużo osób decyduje się na nie. Wybór lokat jest bardzo duży, dzięki czemu klienci bez problemu znajdują sobie tę najodpowiedniejszą. Można zakładać sobie lokaty ze stałym albo zmiennym oprocentowaniem. Stałe oprocentowanie jest bardziej stabilne i pewne dla wielu ludzi z tego względu, że daje możliwość określenia z góry potencjalnego zysku.

Czytaj więcej »