Kredyt na własne cztery kąty nadal możliwe.

Opublikowano w 2020-12-04
Napisany przez Site Owner

Warunki mieszkaniowe w dzisiejszym czasie nie zapowiadają niekomfortowo. Osoby, które jak dotąd skorzystały z preferencyjnych możliwość w okresach rozwoju rynku nieruchomości mogą cieszyć się i dziękować, że ich decyzje były zdecydowanie łatwiejsze. Obecnie bardzo dużo osób młodych pozostaje w domach rodzinnych chociaż chcieli by przejść na swoje. Powodem takiej blokady jest oczywiście czynnik finansowy. Możliwość związania się kredytem hipotecznym może być szczególnie trudnym wyzwaniem, kiedy weźmiemy pod uwagę, że banki wymagają wkładu własnego a zarobki osób młodych które dopiero nabywają doświadczeń zawodowych są zdecydowanie za małe. uzyskanie zatem wsparcia kredytowego nie jest proste jakby mogło się to wydawać.

Niełatwa sytuacja na rynki mieszkaniowym.

Warunki w jakich przyszło nam funkcjonować, czyli sytuacja związana z epidemią COVID-19 raczej nie przyczyniła się do obniżki cen nieruchomości. Zainteresowanie zakupem nieruchomości również nie osłabło. Banki natomiast zmieniły warunki i zaostrzyły politykę przyznawania wsparcia osobom wnioskującym. Czy wobec tego straciliśmy szansę na kredyt hipoteczny w najbliższych miesiącach lub latach?

Blisko 30% spadek w stosunku do roku 2019 można zaobserwować od początku rozprzestrzeniania się koronawirus. W skali gospodarczej i inwestycyjnej to sporo. Zamrożenie gospodarcze spowodowało, że osoby, które miały nagromadzone środki na realizacje założeń wkładu własnego musiały przewartościować własne plany. Miało to również wpływ na stabilność dochodów wielu osób to kolejne procenty które nieubłaganie negatywnie wpływają na ogólne warunki kredytowe. W przypadku wielu banków ubieganie się o kredyt bez wkładu własnego jest obecnie niemożliwe.

Na co możesz liczyć jako kredytobiorca mieszkaniowy.

Jeżeli posiadasz stabilne źródło dochodów oraz wkład własny w wielkość 20% wartości nieruchomości to możesz składać wniosek o kredyt hipoteczny bez problemu. Proces weryfikacji klienta praktycznie nie uległ znacznym modyfikacjom. By zwiększyć swoje szanse na otrzymanie pozytywnej decyzji warto rozważyć połączenie zdolności np. obojgu małżonków. Poza tym oprócz decyzji pozytywnej możemy liczyć w takim modelu (połączenia zdolności) na większą kwotę kredytu. Warto zatem wcześniej dobrze przemyśleć działania i nie speszyć się z ostateczna decyzją.

Jako kredytobiorcy idący w kierunki kredytów hipotecznych możemy liczyć również na pełna wsparcie doradcze zarówno ze strony banku, w którym zaciągniemy kredyt jak i ze strony firm pośredniczących negocjowanie warunków. Owa pomoc ma ogromne znaczenie szczególnie kiedy mamy ograniczony czas i wnioskujemy o kredyt po raz pierwszy. Podsumowując: Ogólna sytuacja chociaż trudna z punku widzenia ekonomicznego nie sprzyja kredytom mieszkaniowym lub inwestycyjnym pod hipotekę, lecz nie jest to też przeszkodą by realizować plany mieszkaniowe. Potrzebujemy tylko konstruktywnego planu działania.