Bank Pocztowy i jego oferta kredytu.

Opublikowano w 2018-02-07
Napisany przez Site Owner

Pożyczka gotówkowa w Banku Pocztoym.

Biorąc pożyczkę w Banku Pocztowym na kwotę 50 000 złotych, będzie nas ona kosztowała 27040 złotych. Raty kredytu są po 1070 złotych. Kwota jaka jest dostępna w ramach tej oferty to kwota od 300 złotych do maksymalnie 100 000 złotych. Zobowiązanie można rozłożyć na okres od 1 miesiąca do maksymalnie 96 miesięcy. Oprocentowanie nominalne tego zobowiązania naliczane jest indywidualnie i może wynosić od 5% do nawet 10% w skali roku. Co do prowizji za udzielenie kredytu bank również nalicza ją indywidualnie pod danego klienta i może ona wynosić od 8% do nawet 24% pożyczanej kwoty. Nie ma żadnych opłat z tytułu prowizji przygotowawczej. Rachunek do spłaty kredytu jaki będziemy musieli założyć jest całkowicie darmowy. W sytuacji, kiedy będziemy chcieli spłacić zobowiązanie przed czasem bank daje taka możliwość i to bez naliczania prowizji za wcześniejszą spłatę. Każda zmiana harmonogramu spłat naszego zobowiązania będzie nas kosztowała 50 złotych. Wydłużenie okresu kredytowania jest już bardziej kosztowne i przyjdzie nam za to zapłacić 130 złotych. Za spóźnienie się ze spłatą, którejś raty zapłacimy karę 14% w skali roku. Za pierwszy monit nic nie zapłacimy, ale każdy kolejny będzie już nas kosztował 5 złotych.

Dokumenty potrzebne do skorzystania z oferty.

Do skorzystania z oferty konieczne będzie zaświadczenie o zarobkach wystawione przez pracodawcę. Może być to umowa o pracę na czas określony jak i nieokreślony, dochody jakie kredytobiorca osiąga z działalności gospodarczej, renta i emerytura, a także dochody z własnego gospodarstwa rolnego. Największą zaletą oferty Banku Pocztowego jest to, że jest to zobowiązanie jakie możemy bez problemu zaciągnąć w placówce pocztowej i tam go spłacać. Osoby chcące zaciągnąć większą kwotę kredytu i jednocześnie mają wysoką zdolność kredytową mogą otrzymać bardzo dobrą ofertę kredytu nawet do kwoty 150 tysięcy złotych. Jest to oferta dla tych klientów, których bank uznała za klientów z pierwszej grupy ryzyka, czyli tych najbardziej wiarygodnych w oczach banku. Bank dzieli swoich klientów na trzy grupy ryzyka, zaś czwartą stanowią klienci pozostali. Trafiając do tej grupy pozostałych warunkiem otrzymania kredytu będzie ubezpieczenie rat, albo inne zabezpieczenia. Oprocentowanie dla takich osób wynosi 10% w skali roku, a prowizja jaką nalicza bank za przyznanie zobowiązania wynosi od 15 do nawet 20% kwoty kredytu. Do tego będziemy musieli doliczyć jeszcze ubezpieczenie, które przeważnie wynosi 5%. Formalności związane z kredytami w Banku Pocztowym nie różnią się od tych jakie trzeba wypełnić w innych bankach.

Dokumenty potrzebne do zawarcia umowy kredytowej.

Trzeba przyjść po kredyt z dowodem osobistym oraz z zaświadczeniem o zarobkach jakie wyda nam pracodawca. Największym minusem tego zobowiązania jest to, że jeżeli zrezygnujemy z ubezpieczenia w trakcie trwania kredytu, to bank automatycznie zwiększy nam jego oprocentowanie. Taka sytuacja może być dla nas jeszcze droższa niż kredyt z ubezpieczeniem. Warto dokładnie zapoznać się z kredytem gotówkowym jaki oferuje Bank Pocztowy zanim się na niego zdecydujemy. Można sprawdzić ile będzie nas kosztował kredyt na konkretną kwotę i porównać go z ofertami innych banków. Decyzji kredytowych nigdy nie powinno się podejmować pochopnie, a zwłaszcza jeżeli zaciągamy zobowiązanie na naprawdę wysoką kwotę. Dzięki darmowym porównywarkom internetowym można wpisać kredyty jakie nas interesują i zupełnie za darmo zorientować się, które zobowiązanie jest bardziej opłacalne.