Co warto wiedzieć o lokatach rentierskich?

Opublikowano w 2017-04-28
Napisany przez Site Owner

Generowanie dodatkowych zysków przy bardzo dużym kapitale jest stosunkowo łatwe, ale też wymaga analizy odpowiednich instrumentów oszczędnościowych, czy inwestycyjnych. W bankach detalicznych występuje ciekawa kategoria lokat rentierskich. To lokaty dedykowane bogatszym klientom z kapitałem od 200 000 złotych i więcej. Czym wyróżniają się lokaty rentierskie?

Jak działa lokata rentierska?

W lokacie rentierskiej duży kapitał generuje stałe zyski w skali miesięcznej. Po założeniu podobnego depozytu otrzymujesz na standardowy rachunek dodatkowe oszczędności, bez uszczerbku na podstawowej kwocie. Do tego dochodzi ochrona dużego kapitału przed inflacją. Lokata rentierska to produkt zdecydowanie długoterminowy o większym oprocentowaniu. Bankom detalicznym opłaca się bardziej obsługa jednego, bardzo dużego klienta od setek mniejszych depozytów, chociaż w erze multimedialnych narzędzi oszczędnościowych problem wyrównuje się. W przypadku bardzo dużych kwot przekazywanych na lokaty rentierskie otrzymujesz szansę na negocjowanie warunków współpracy. Z lokaty rentierskiej otrzymujesz po prostu stałe dochody. Zainteresowanie lokatami rentierskimi jest stosunkowo małe ze względu na charakterystykę krajowego społeczeństwa. Duży kapitał należy chronić przede wszystkim przed inflacją i przyszłościowo zagospodarować. Często przy lokatach rentierskich banki udostępniają wiele dodatkowych usług w cenach promocyjnych. Otrzymujesz własnego konsultanta, wsparcie inwestycyjne, a w tym zarządzanie portfelem. Korzystanie z podobnych możliwości jest wskazane, jeżeli działasz na wielu rynkach i chcesz uzyskać szybko informacje ekonomiczne z najlepszych źródeł.

Optymalizacja dużych oszczędności

Rentierzy to domena rozwiniętych gospodarek. W Polsce lokaty rentierskie to jeszcze rzadkość, ale dobre banki uwzględniają również podobne potrzeby. Niektóre rodziny łączą wspólnie kapitał, aby wejść na poziom większego oprocentowania – rentierskiego. To jeden z ciekawszych sposób na optymalizację portfela oszczędnościowego. Obecnie możesz wykorzystać potencjał lokaty rentierskiej od mniej więcej 100 000 złotych. Co myślisz o produktach oszczędnościowych dla bogatszych klientów i czy sam z nich korzystasz?