Kredyt gotówkowy na miarę

Opublikowano w 2016-04-06
Napisany przez Site Owner

Każdy z nas ma różne wydatki, czasem wiele wydatków. Nie zawsze też nasze aktualne środki finansowe wystarczają na ich pokrycie. Dobrym rozwiązaniem jest odkładanie, ale nie zawsze. Odkładanie na jakiś cel wymaga bowiem czasu, a niektóre wydatki są dość pilne. Dlatego też wtedy warto skorzystać z nieco innego rozwiązania, jakim jest kredyt gotówkowy. Jest to kredyt typowo konsumpcyjny, a więc dobrze sprawdzi się zarówno jako możliwość sfinansowania wyprawki szkolnej dziecka, jak i jako sposób na zdobycie środków na zakup nowego telewizora i wiele innych. Możliwości jego wykorzystania są tu dość elastyczne. Różna też może być wysokość takiego kredytu. Może to być kilka tysięcy złotych, a może to być kilkanaście. Różne są też parametry kredytów gotówkowych oferowanych przez różne banki. Dlatego też trzeba wykonać rozeznanie wśród poszczególnych ofert, aby wybrać taką na jak najkorzystniejszych warunkach. Bardzo pomocne mogą w tym okazać się różnego rodzaju porównywarki, czy rankingi kredytów gotówkowych, które dostępne są w sieci.

Żeby jednam móc cos wybierać spośród ofert, trzeba wiedzieć, czym tak właściwie należy się sugerować. A należy pod uwagę brać różne aspekty. Pierwszym z nich są koszty zaciąganego kredytu, które powinny być jak najmniejsze. Podstawowym czynnikiem, mającym bezpośredni wpływ na wysokość kosztów, jest wysokość oprocentowania kredytu. Trzeba jednam mieć świadomość, że oprocentowanie w dużym stopniu zależy od wysokości stóp procentowych. Jeśli wybierzemy ofertę z oprocentowaniem stałym, to w zasadzie sprawa jest jasna – oprocentowanie będzie przez cały czas na takiej wysokości, jak zostało ustalone na początku w umowie. Jednak jeśli wybierzemy ofertę ze zmiennym oprocentowaniem, to możemy mieć różne opcje kosztów w zależności od tego, jak będą kształtowały się zmiany stóp procentowych. Jeśli podczas okresu spłaty NBP nie zdecyduje się na zmianę wysokości stóp, to sytuacja będzie w zasadzie podobna, jak przy stałym oprocentowaniu. Jeśli zaś stopy zostaną obniżone, to również koszty naszego kredytu zmaleją. Przy podwyżce stóp wzrośnie oprocentowanie i koszty kredytu. Kolejna ważna sprawa to warunki spłaty kredytu. Najlepszą chyba opcją jest możliwość ich indywidualnego ustalenia. Elastyczne warunki spłaty pozwalają one bowiem na ich dopasowania do potrzeb i preferencji kredytobiorcy. Dość interesująca opcja są również raty malejące. W tym przypadku kwotę raty oblicza się na podstawie kapitału, który pozostał do spłacenia. To powoduje, że pierwsze raty są dość spore, zaś kolejne już coraz mniejsze.
 

Bank może również sprawdzić nasza zdolność kredytową, zwłaszcza jeśli kredyt jest na większą sumę. Przydatne będzie więc zaświadczenie o dochodach, czy wyciąg z konta bankowego. Trzeba się tez przygotować na konieczność ubezpieczenia kredytu, albo też na posiadanie osób poręczających, czyli żyrantów. Wart też mieć dobrą historię kredytową, która korzystnie świadczy na rzecz ubiegającego się o kredyt.

Komentarze

Nie ma komentarzy

Posting comments after has been disabled.